Szkoła Języków Obcych PAM Agency
tel.: 691-984-190 691-984-180
Angielski Radzymin, ul. Szkolna 8A
Angielski Marki, ul. 11 listopada 38A

Wróć do listy

Święta Bożego Narodzenia w Pam Agency

Święta Bożego Narodzenia w Szkole Języków Pam Agency to ożywczy impuls do nauki języka angielskiego . W tym czasie zmienia się wszystko: na lekcjach z dziećmi i lekcjach z dorosłymi panuje świąteczny nastrój, w ćwiczeniach i czytankach pojawia się tematyka świąt Bożego Narodzenia, na lekcjach języka angielskiego rozbrzmiewają angielskie kolędy i pastorałki. Codziennie otwieramy okienko w angielskim kalendarzu adwentowym i przybliżamy się do Świąt.

Oto tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Pam Agency:

Angielski Kalendarz Adwentowy

Ten typowo anglosaksoński zwyczaj zagościł w naszej Szkole. Jak wyglądają takie świąteczne lekcje z dziećmi? Na świątecznych kartkach papieru pojawiają się drzwiczki, a za nimi uczeń umieszcza angielskie słówko związane z tematyką świąt Bożego Narodzenia. Każdy z uczniów ma szansę wykonać swój własny kalendarz adwentowy - pomysły są różne, a wszystko zostaje ujęte w ciekawą formę.


 

„To świetny pomysł na kreatywne zajęcia świąteczne. Zadziwiające jest, jak bardzo te ćwiczenia wyzwalają w uczniach kreatywność i pobudzają wyobraźnię. Tak też realizuje się hasło: jedno angielskie słówko na każdy dzień, aż po dzień Bożego Narodzenia”

- komentuje Agnieszka, nasza nauczycielka języka angielskiego.

Łańcuch ze słówek na choinkę - oraz inne świąteczne gry i zabawy

W trakcie świąt Bożego Narodzenia w naszej sali pojawia się choinka. Wszyscy uczniowie chętnie pomagają w przyozdabianiu drzewka, przynosząc kartki z życzeniami i ozdoby świąteczne. Razem tworzymy też świąteczny łańcuch na choinkę. Na paskach kolorowego papieru zapisuje się angielskie słówko, skleja się je, podaje następnej osobie, ta dokleja swoje ogniwo i tak powstaje łańcuszek słówek angielskich, którymi przyozdabiamy choinkę w klasie. Dzięki temu dobrze się bawiąc można poćwiczyć znajomość języka angielskiego.

Świąteczny łańcuch ze słówek bardzo podoba się Antkowi, uczniowi angielskiego w naszej szkole w Markach: „Mamy wiele satysfakcji, gdy robimy coś razem. Czas płynie szybciej, jest fajnie na lekcjach angielskiego i widzimy efekt swojej pracy. Za każdym razem, gdy przychodzę na lekcje angielskiego, łańcuszek jest coraz dłuższy”.

Świąteczne lekcje języka angielskiego

A jak wyglądają świąteczne językowe lekcje z dorosłymi i młodzieżą? Starsi uczniowie wolą wczytać się w teksty w języku angielskim i podyskutować o treści czytanek. Dzięki starannie dobranym tekstom przez naszych nauczycieli języków obcych, uczniowie poznają tradycje świąt Bożego Narodzenia w kulturach różnych krajów. A potem dla chętnych - świąteczny quiz z nagrodami! Czego przykładowo możemy dowiedzieć się na świątecznych lekcjach angielskiego?

  • Jak celebrowane są święta Bożego Narodzenia w Australii?

  • Kto przynosi prezenty w Hiszpanii, a kto w Finlandii?

  • Czym podróżuje Święty Mikołaj w Holandii, a na czym w Syrii?

  • Gdzie Święty Mikołaj zostawia dzieciom prezenty we Włoszech, a gdzie w Anglii?

Te ciekawostki motywują do czytania i mówienia po angielsku, a także pogłębiają znajomość języka angielskiego. A tak przeprowadzone świąteczne lekcje poszerzają horyzont myślowy uczniów, dzięki czemu w Pam Agency nauka języka angielskiego nie ogranicza się tylko do lekcji językowej!

Śpiewane święta Bożego Narodzenia

Wśród nauczycieli i uczniów mamy osoby uzdolnione muzycznie. Pan Piotr gra na gitarze i można się do niego przyłączyć, i pośpiewać po angielsku. W repertuarze m.in.:

  • świąteczne utwory muzyczne takie jak: „Twinkle, Twinkle Little star”, „Jingle Bells”,

  • świąteczne piosenki kolędowe: „Silent Night”, "We Wish You a Merry Christmas"

  • Śpiewana opowieść świąteczna

  • Śpiewane życzenia świąteczne

A skoro już o życzeniach mowa, chcielibyśmy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia
od całego zespołu Szkoły Języków Obcych Pam Agency.

♪ We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year! ♪