Szkoła Języków Obcych PAM Agency
tel.: 691-984-190 691-984-180
Angielski Radzymin, ul. Szkolna 8A
Angielski Marki, ul. 11 listopada 38A

Wróć do listy

Wyniki matura angielski 2023 w szkole PAM Agency

Dopiero co zdawali egzamin ósmoklasisty, a tu już za nimi matura z angielskiego! Ciekawią was jakie wyniki matur 2023 z języka angielskiego uzyskali nasi uczniowie? Prezentujemy wyniki matur w szkołach Pam Agency.

Porównanie wyników matur - matura angielski poziom podstawowy

Nasi uczniowie zakończyli ten etap nauki angielskiego i zdali matury na poziomie podstawowym z bardzo dobrymi wynikami:


Z części pisemnej matury podstawowej nasi uczniowie uzyskali średnio 86%. Jest to wzrost w stosunku do średnich wyników matur w Polsce, które wynosiły 85%, oraz w porównaniu do średnich wyników egzaminów w powiecie wołomińskim, wynoszących 72%.
 

Sprawdzając wyniki tegorocznych matur, warto również wziąć pod uwagę zmiany w maturze 2023, która podniosła oczekiwany średni poziom biegłości językowej z poziomu A2+ do poziomu B1, oraz przywróciła część ustną egzaminu z języka angielskiego. Nastroje maturzystów właśnie w tej części egzaminu były najlepsze, dzięki czemu egzaminy ustne z angielskiego nasi uczniowie zdali ze średnim wynikiem powyżej 90 procent!

 

Porównanie wyników matur - matura angielski poziom rozszerzony

A jak poszedł angielski poziom rozszerzony? Oto wyniki tegorocznych matur na poziomie rozszerzonym:

Gdy chodzi o angielski rozszerzony, bardziej oczywista staje się różnica w poziomie między uczniami Pam Agency a innymi. Nasze wyspecjalizowane kursy przygotowawcze do egzaminu maturalnego pozwoliły tu na średnie wyniki egzaminów 87%. Jest to wynik większy o prawie 30 pp.! Nasi maturzyści z sukcesem podchodzili też do egzaminów FCE i CAE, które zdali z wyróżnieniami.

Podsumowanie

Wyniki matur w tym roku uzyskane przez naszych uczniów są zdecydowanie godne pochwały. Nie były to dla nich trudne matury, mimo tego, że tegoroczne egzaminy maturalne przywróciły maturę ustną i podniosły średni poziom biegłości językowej.
 

Brawo wy! Trzymamy kciuki za udaną rekrutację na studiach. Zdana pomyślnie matura z angielskiego z pewnością otworzy drzwi na wymarzony wydział uniwersytecki.