Szkoła Języków Obcych PAM Agency
tel.: 691-984-190 691-984-180
Angielski Radzymin, ul. Szkolna 8A
Angielski Marki, ul. 11 listopada 38A

Wróć do listy

Radzymin: Jesienny Angielski w Plenerze

Szkole języka angielskiego w Radzyminie korzystamy z aury: słońce i ciepło skłaniają do wyjścia z klas i nauki angielskiego na zewnątrz. Nasz nauczyciel zaprasza na lekcje języka angielskiego w plenerze.

Ogród to magiczne miejsce. Bogactwo owoców, warzyw, drzewa, pośród których znajdują schronienie ptaki, pracowite pszczoły i złośliwe ślimaki. Wszystko to tworzy tajemniczy świat, który czeka na odkrycie przez dzieci. Właśnie dlatego ogród jest też znakomitą przestrzenią do nauki angielskiego


Jakich angielskich słówek mogą się nauczyć dzieci?

Jak nauczyć dzieci angielskiego na dworze? Ogród podzielony jest na części i stanowi trasę z przystankami i słowami. Już przy wejściu dzieci dostrzegają rabaty z pomidorami, fasolką, marchewką, pietruszką i koprem - a wszystko otoczone kolorowymi chmurami margerytek, cynii i mieczyków. Nauczyciel angielskiego cierpliwie zachęca dzieci do zanotowania słówek w zeszytach, podając ich angielskie odpowiedniki.
Po ich zapisaniu, młodzi uczniowie angielskiego rozglądają się ciekawie. Nauczyciel wskazuje na korony drzew orzechowych, jabłonie, grusze i śliwki. I tym razem tłumaczy, jak brzmią ich nazwy po angielsku, a klasy powtarzają słówka. Po pewnym czasie wszyscy przechodzą do drugiej części ogrodu. Tu otwiera się szeroka przestrzeń z zagonami, a na nich: pory, selery, brukselka, cebula, fasola, papryka, kapusty. Jest jeszcze groch, cukinia, ziemniaki i duże, czerwone buraki. Dzieci wypowiadają angielskie słówka i zapałem zapełniają strony swoich zeszytów. Notują, przechodząc do kolejnych rabat kwiatowych. 

   

Zajęcia językowe na świeżym powietrzu - angielski Radzymin

Ogród to edukacja sensoryczna. Uczniowie spacerują, kucają, wyciągają ręce, aby dotknąć każdej rośliny, poczuć jej zapach, często spróbować smaku. Każdy ze zmysłów jest stymulowany przez bogactwo przyrody, pobudzana jest kreatywność. Dzieci mogą tworzyć kolorowe bukiety z kwiatów, zbierać liście i rozpoznawać po nich drzewa. Mogą stać się poszukiwaczami skarbów w ogrodzie! Nasze zajęcia językowe na świeżym powietrzu opierają się na zasadzie: "usłysz i zobacz". W ogrodzie są owady, ptaki, ssaki. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy jeża, gdzieś prześlizgnie się zaskroniec, swoje kopce wznoszą krety, nagle przemknie polna myszka. To wywołuje emocje: podniecenie, strach, radość. Informacje o nich są przenoszone do mózgu i zapamiętywane, dzięki czemu uczniowie szybko przyswajają język poprzez zabawę.

 

Lekcje języka angielskiego wspierają rozwijające zabawy językowe przygotowane przez naszych nauczycieli języka angielskiego - nie jest to tylko spacer i słowo do odhaczenia. Przed naszymi uczniami rozpościera się cały wachlarz zabaw na świeżym powietrzu: gry plenerowe, wykreślanka i przetłumaczanie słów, rozbiegane dyktando, podchody z zadaniami, bańki i słówka... Wszystko to pomaga dziecku rozwinąć umiejętności mowy i poprawić umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Materiał edukacyjny na lekcje języka angielskiego w plenerze

Zapisane słówka, zrobione zdjęcia, zapamiętane wrażenia będą służyły wiele razy przy lekcjach angielskiego dla dzieci. Możemy wykorzystać je do lekcji o jedzeniu, stylach życia, do ćwiczenie konwersacji o zachowaniu w restauracji. Możemy potem chociażby utworzyć z nich łańcuch pytań, albo przeprowadzić zawody z flashcards - każdy z nauczycieli ma swoje pomysły. W Pam Agency, Szkole Języka Angielskiego w Radzyminie, wcielamy je w życie. Docieramy do każdego ucznia indywidualnie, zachęcając do nauki angielskich słówek. Czy Wy także myślicie, że zabawy z angielskim na świeżym powietrzu są inspirujące? Zapraszamy - zapiszcie się już dziś!