Szkoła Języków Obcych PAM Agency
tel.: 691-984-190 691-984-180
Angielski Radzymin, ul. Szkolna 8A
Angielski Marki, ul. 11 listopada 38A

Wróć do listy

Tłusty czwartek czyli Dzień naleśnika

Przygotowania

Kiedy w piekarniach trwały gorące przygotowania do Tłustego Czwartku w Szkole Języków Obcych zastanawiano się jak połączyć to wydarzenie z zupełnie odmiennym świętem, obchodzonym zresztą tydzień później w Wielkiej Brytanii, Dniem Naleśnika. Po namyśle powstały scenariusze lekcji angielskiego. Zakładały połaczenie rozkoszy jedzenia z przyjemnością rozwiązywania zagadek, quizów przez uczniów angielskiego i ich uczestnictwem w zabawach edukacyjnych. Nauczyciele angielskiego Piotr i Agnieszka przygotowali plansze, zaopatrzyli się w pionki i kostki do gier, kolorowe woreczki. Kosztowało to nieco zachodu, ale pomysł wszedł w życie.

Tłusty Czwartek 8 luty

W czwartek sale, gdzie na codzień uczymy angielskiego zmieniły wygląd. Inaczej ustawione stoły, rozstawione krzesła i wyłożone smakowite pączki zaskoczyły pozytywnie uczniów. Zaraz z zapałem i chęcią skupili się wokół plansz i zaczęła sie zażarta rywalizacja, której towarzyszyło spożywanie słodyczy pączkowych. Trudne zagadnienia gramatyczne języka angielskiego, pytania, odpowiedzi, słówka angielskie "wchodziły" do głowy zupełnie naturalnie, a co ciekawsze uczniowie z zapałem tłumaczyli te zadania angielskiego sobie nawzajem, wszystko żeby tylko zdobyć punkt i wygrać grę. Niektórzy uczniowie z ciekawością zadawali pytania nauczycielom angielskiego o korzenie obchodzonych świąt - Tłustego czwartku i Dnia naleśnika. Nauczyciele z przyjemnością udzielali odpowiedzi ilustrując swoje opowieści filmami. "Fajnie dziś było na angielskim", dało się słyszeć wśród uczniów agielskiego, kiedy opuszczali już budynek szkoły. Oczywiście, że w przyszłym roku potórzymy te lekcje, obiecują nauczyciele angielskiego i zapraszają na zajęcia angielskiego, tym razem z okazji Dnia naleśnika.

Dzień naleśnika 13 luty

Ostatki Karnawału są wyjątkowo obfite w wydarzenia w Szkole Języków Obcych Pam Agency w Markach i Radzyminie. Lekcje języka angielskiego są dodatkowo wzbogacane tematyką związaną z tradycyjnymi wydarzeniami wypadających w tym czasie, zwłaszcza Dniem Naleśnika. Na naszych lekcjach nauczyciele angielskiego przybliżają kontekst kulturalny i opisują sam przebieg święta. Później ucznowie mają okazję posmakować przepysznych naleśników. Są takie z nadzieniem malinowym, truskawkowym, jabłkowym, wiśniowym.... . Oj, solidnie napracowali się nauczyciele, żeby zapewnić taką obfitość smaków. Nadmiar kalorii naleśnikowych jest też szybko spalany w trakcie gier edukacyjnych. Bingo, Kółko i Krzyżyk, gry planszowe stają się atrakcją dla uczniów. Tak powoli kończy się karnawał - wspaniała atmosfera, entuzjazm i smak.